středa 21. května 2014

Svatební speciál 1. - Úvod a svatební hostyně

Právě teď vydáváme svatební speciál napříč všemi eshopy, čili jak na věc z pohledu nevěsty, družiček a svatebních hostů (především dam, samozřejmě). V zásadě se budeme věnovat třem typům svatebčanek, navíc pak trochu nevážně, jak už to tak v mém případě bývá. Hned zpočátku ještě radši podotýkám, že rozhodně nejsem žádná výstavní krasavice, takže případné zlehčování nesmíte brát jako zlomyslnost z mé strany, ale prostě čistě jako osobní postřeh, někdy i se špetkou humoru na vlastní účet.

Začneme svatebními hostyněmi - odtud mám hojné zkušenosti, neb sama jsem zasloužilou hostyní :-), pokračujeme tím, co za svatební dary, a grand finále a sladkou tečkou našeho vyprávění budou nevěsty.


Svatební hostyně nemají na svatbě žádný speciální úkol, toliko si užít svatbu a maximálně podpořit nevěstu ve snaze pomoci jí vytvořit si nehynoucí vzpomínky na svůj velký den, následně pak samozřejmě také rozličné vyprávění a tvorbu mýtů o tom, jak skvělá to byla svatba a jak nádherná byla nevěsta, aby celá akce dostatečně vešla ve veřejnou známost. Hostyně se většinou rekrutují z řad kamarádek a přítelkyň kamarádů.


Pravidlem číslo jedna pro hostyně je:  pamatujte si, že je naprosto nepřípustné snažit se vypadat lépe než nevěsta! I v případě, že by (nedej Přírodo!) nevěsta třeba nebyla právě vyhlášená krasavice, svatební šaty jí tak trochu neseděly, měla silnou nadváhu a předkus, uvědomte si, že je to hlavně její den, takže jí ho nekažte a nedokazujte si, že jste lepší (i když to objektivně vzato může třeba být i pravda). Určitě to jistě velice oceníte, až budete v roli nevěsty samy. Optimálním úborem tedy budou decentní šaty, nejméně ke kolenům, pro sportovní typy kalhotový kostým nebo kostým se sukní pro vyznavačky klasiky. Nevhodné budou zejména megavýstřihy, megaminisukně a křiklavé barvy. A určitě se vyhněte i bílé barvě, ta patří nevěstě; pastelové tóny budou skvělé.


Pravidlo číslo dva:  myslete na vlastní pohodlí! Svatba je věc zdlouhavá a někdy i fyzicky náročná, je tedy dobré volit kvalitní obuv a oděv (případně něco méně formálního na večerní afterpárty), ale maximálně důležité je zvolit maximálně dobře padnoucí spodní prádlo. Máte na výběr, podle toho, jaký máte oděv.


Buď klasiku, podprsenku a kalhotky:
http://www.ulla-dessous.cz/eshop-podprsenka-ulla-celine-vyztuzena-s-kosticemi-barva-ruzova-355.html


nebo mírně formující body, to ale bude vhodné hlavně v případě, že venku není 40 °C:-)
http://www.ulla-dessous.cz/eshop-ulla-yara-tvarovaci-body-s-moldovanou-bezesvou-podprsenkou-barva-telova-a-cerna-352.html


případně, pokud si nejste jistá svými křivkami a máte mírně přiléhavý oděv, tak formující prádlo:
http://www.ulla-dessous.cz/eshop-znacka-stahovaci-pradlo.html


Tady ale počítejte s tím, že pokud bude venku 40 °C, při případných návštěvách toalet to bude trochu náročnější - přiodít se znova do úboru není zase až taková sranda:-) Na rozdíl od stahovacích kalhotek má body výhodu pohodlného zapínání, pamatujte na to.


Pravidlo číslo tři: Vaše šperky nesmí házet taková prasátka, že z nich farář oslepne, ženich dostane tik a fotografovi praskne čočka. Ve výběru šperků buďte rozhodně umírněná, ať na svatebních fotografiích Vaše náušnice nepřitáhnou větší pozornost než celá nevěsta. Zajisté je skvělé, že je to unikátní kousek, ale nechte si ho pro jinou příležitost.


Pokud holdujete kvalitě a chcete si pořídit originální šperky Swarovski, pak doporučujeme:

soupravu Angelic v jakékoli barvě
http://www.sperky-aurea.cz/mod-hledej.html?slova=angelic


soupravu v nadčasové starorůžové Tempo
http://www.sperky-aurea.cz/eshop-swarovski-nausnice-tempo-antique-pink-zlacena-ocel-staroruzove-krystaly-948.html
http://www.sperky-aurea.cz/eshop-swarovski-nahrdelnik-tempo-antique-pink-zlacena-ocel-staroruzovy-krystal-946.html


a nebo něco z aktuální kolekce v nebesky modré, ale pozor na velikost
http://www.sperky-aurea.cz/eshop-kategorie-aktualni-kolekce-swarovski.html


Jste-li spíše zastáncem nízkorozpočtového řešení s podobným efektem, pak ze Swarovski elements lze doporučit:


oblíbenou soupravu CUP v libovolné barvě:
http://www.bizuterie-aurea.cz/mod-hledej.html?slova=cup


parádní nadčasové náušnice LEA v barvě CHAMPAGNE:
http://www.bizuterie-aurea.cz/eshop-swarovski-elements-nausnice-lea-champagne-stribrne-champagne-krystaly-385.html


No a jinak SAMOZŘEJMĚ jezte, pijte, hodujte a nezapomeňte celou dobu chválit, chválit a zase jenom chválit - krásu nevěsty, sošnost ženicha, vydařenost akce a skvělou společnost :-D No a kolem půlnoci pozor na linii:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat